Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Latawców w klasie FLP i FLS 2015

W dniu 26.09.2015 na lotnisku Kruszyn odbyły się tradycyjne już, coroczne Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Latawców w klasie FLP i FLS 2015 pn. „Święto Latawca”.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 zawodników – chłopców i dziewcząt  z włocławskich oraz okolicznych szkół i modelarni. W klasie FLP (latawców płaskich) rywalizowało 15 zawodników, natomiast w klasie FLS (latawców skrzynkowych), konkurowało ze sobą 3 uczestników.

Latawce były oceniane zarówno pod względem wykonania (ocena statyczna – w tym zdobienia i efekty specjalne), czego dokonywała specjalna, powołana w tym celu komisja, a także pod względem właściwości lotnych.

W klasie latawców płaskich (FLP) najlepsi okazali się następujący zawodnicy:

1 miejsce – Zuzanna Nowak (GOK Bądkowo)

2 miejsce – Angelika Grabowska (Modelarnia Kikół)

3 miejsce – Maja Nowak (GOK Bądkowo)

Natomiast w klasie latawców skrzynkowych (FLS), zwyciężyli:

1 miejsce – Dominik Nowicki (GOK Bądkowo)

2 miejsce – Piotr Muszyński (GOK Bądkowo)

3 miejsce – Maciej Świercz (GOK Bądkowo)

W klasyfikacji drużynowej, zwyciężyły następujące kluby:

1 miejsce – GOK Bądkowo

2 miejsce – Modelarnia Kikół

3 miejsce – Publiczne Gimnazjum Siemnówek

Zwycięzcom gratulujemy!

Pełna lista wyników – Wyniki – OMAWL 2015

Zawody sponsorowały firmy – EuRoPol GAZ S.A. oraz Anwil S.A. – Generalny Sponsor Aeroklubu Włocławskiego.