Szybownik Aeroklubu Włocławskiego zdobywcą Złotego Cumulusa!

W minioną sobotę (20.02.2016) w Hotelu Airport Okęcie odbyła się Gala Finałowa 1. Plebiscytu na dziesięciu najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015.

Najlepszym sportowcem lotniczym i właścicielem Złotego Cumulusa został kutnianin, Łukasz Wójcik, pilot Aeroklubu Włocławskiego.

To piękne podsumowanie bardzo udanego sezonu lotniczego Łukasza oraz dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem 2016. Szybownik startować będzie w dwóch imprezach rangi Mistrzostw Świata – na Litwie w klasie 20-metrowej oraz w Australii w klasie Otwartej.

Dziękujemy wszystkim głosującym, wszystkim fanom i sympatykom oraz sponsorom, którzy wspierali i wspierają Łukasza.

Galę Finałową poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

Podczas Gali Łukasz uczestniczył w akcji promocyjnej Fundacji Avalon Extreme wspierającej szkolenie szybowcowe osób niepełnosprawnych.