XVI WZB 2016 – Przed nami ostatni dzień zawodów

Wszyscy mieszkańcy Włocławka, jak i najbliższej okolicy, którzy po mimo faktu, że mamy sobotni poranek wstali dziś wcześniej, spoglądając w górę lub wyglądając przez okno na pewno zauważyli gromadę różnokolorowych balonów. A to dlatego, że trwa właśnie powoli dobiegający końca lot poranny, będący jednocześnie przedostatnim lotem zawodów.

Po dziesięciu konkurencjach rozegranych w trzech lotach wykonanych w ciągu dwóch dni zawodów, klasyfikację generalną otwiera Arkadiusz Iwański, pilot Gaspol Team, reprezentant Aeroklubu Włocławskiego z wynikiem 7856 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 7712  punktów znajduje się reprezentująca Aeroklub Poznański Beata Choma, pilot balonu Tyskie. Trzecie miejsce natomiast zajmuje Mateusz Rękas, pilot z Tarnowa latający balonem Tauron Polska Energia S.A., który posiada aktualnie 7182 punkty. Szczegółowe wyniki mogą Państwo znaleźć w zakładce Wyniki na oficjalnej stronie internetowej Włocławskich Zawodów Balonowych – www.balonywloclawek.pl lub po kliknięciu TUTAJ.

Na godzinę 17.00 zaplanowana jest odprawa przed lotem wieczornym, który będzie ostatnim lotem XVI Włocławskich Zawodów Balonowych 2016. Miejsce startu i lądowania balonów oraz kierunek ich lotu zostanie określony dopiero na odprawie przedlotowej.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy wczoraj późnym popołudniem przybyli na „Plac Cyrkowy” we Włocławku, aby podziwiać start balonów, którzy gdy jednak z powodu zmiany kierunku wiatru kierownictwo zawodów podjęło decyzję o zmianie miejsca startu, pojechali za załogami balonowymi na lotnisko, aby obejrzeć wspólny start balonów z lotniska Kruszyn. Dziękujemy również tym wszystkim z Państwa, którzy tak licznie przybyli na wczorajszą Wieczorną Galę Balonową. Mamy nadzieję, że dostarczyła ona Państwu niezapomnianych wrażeń.