54. LMP w klasie FLP i FLS 2016 – zakończone!

_dsc02311

Aeroklub Włocławski informuje, iż w dniu wczorajszym 16.10.2016 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyły się 54. Latawcowe Mistrzostwa Polski w klasie FLP, FLS 2016 pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek. Na starcie pojawiło się 21 zawodników z Polski w trzech klasach FLP (latawce płaskie) i FLS (latawce skrzynkowe). Dodatkowo zawody rozegrano również w kategorii Open (Otwartej) oraz w kategorii Drużynowej. Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych klasach i kategoriach:

Klasa FLP (latawce płaskie):

I miejsce Weronika PAC z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

II miejsce – Wiktoria HAŁASA ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny

III miejsce – Igor DOBROWOLSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Zwycięzcy w FLS (latawce skrzynkowe):

I miejsce – Zuzanna ROSIŃSKA z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

II miejsce – Wiktor WĘGLEWSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

III miejsce – Bartosz PAWLAS z Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”

Zwycięzcy w klasie Otwartej:

I miejsce – Tadeusz WIDLARZ, zawodnik niezrzeszony

II miejsce – Filip BRODOWSKI, zawodnik niezrzeszony

III miejsce – Artur WĘGLEWSKI z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Klasyfikacja Drużynowa:

I miejsce – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

II miejsce – Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury w Łasku

III miejsce – Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny

Zawody przebiegły w miłej i w pełni sportowej atmosferze. Choć warunki pogodowe na początku dnia były mało sprzyjające to jednak w godzinach przedpołudniowych przeprowadzone zostały konkurencje techniczne polegające na ocenie technicznej i plastycznej wykonanych latawców, a część lotnicza, tj. loty zawodnicze zostały wykonane – rozegrane po ustaniu opadów deszczu, po godzinie 11.00. Mimo mało sprzyjających warunków udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje zawodnicze.

Ceremonia zakończenia odbyła się z udziałem zaproszonych gości – w tym m.in. Pani Wiceprezydent Włocławka Magdaleny Korpolak-Komorowskiej. Zwycięzcy Latawcowych Mistrzostw Polski zostali uhonorowani medalami, pucharami i dyplomami.  Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe nagrody i suweniry ufundowane przez Prezydenta Miasta oraz Marszałka Województwa. Wszyscy uczestnicy skorzystali z gorących posiłków oraz ciepłych napojów.

Pełne wyniki zawodów znajdą Państwo TUTAJ.