Sukces włocławskich szybowników na Mistrzostwach Świata 2017!

W zeszłą sobotę, 22 stycznia w australijskiej miejscowości Benalla, po blisko dwutygodniowych zmaganiach zakończyły się 34 FAI Szybowcowe Mistrzostwa Świata 2017.

Wśród łącznie 115 pilotów, którzy wzięli udział w zawodach, było również dwóch pilotów Aeroklubu Włocławskiego – Łukasz Grabowski z Wrocławia oraz Łukasz Wójcik z Kutna, obaj reprezentujący Klinika Kolasiński Gliding Team. Co więcej, obaj piloci odnieśli swój kolejny sukces!

Najlepszy z wyżej wymienionej dwójki, Łukasz Grabowski, startujący w zawodach w klasie 15-metrowej, zajął III miejsce, uzyskując tym samym tytuł 2-giego Wicemistrza Świata.

Z kolei drugi z reprezentantów Aeroklubu Włocławskiego, Łukasz Wójcik startujący w klasie Open (Otwartej) zajął VI miejsce.

Gratulujemy!

Więcej informacji na temat zawodów, jak i pełne wyniki, znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.wgc2017.com.

Zapraszamy również na facebookowy profil Klinika Kolasiński Gliding Club – klubu szybowcowego naszych szybowników, Klinika Kolasiński Gliding Club: www.facebook.com/KKGTeam/. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć.