Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Modeli Balonów 2017 – zakończone!

W ubiegłą sobotę (11.03.2017) na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 w klasie F7A, F7A Open i Drużynowej. Sponsorem zawodów, była firma Instal-Projekt z Włocławka.

Udział w zawodach wzięło 17 uczestników, reprezentujących kolejno – Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie, Publiczne Gimnazjum w Kikole oraz Aeroklub Włocławski.

Rywalizacja przebiegła w trzech klasach, których wyniki prezentujemy poniżej:

F7A:

I miejsce – Maja Nowak (G.O.K. Bądkowo)

II miejsce – Maciej Świercz (G.O.K. Bądkowo)

III miejsce – Wiktor Wawrzonkoski (Aeroklub Włocławski)

Pełne wyniki klasy F7A

F7A Open
:

I miejsce – Stanisław Sarnowski i Michał Kwiatkowski (Aeroklub Włocławski)

II miejsce – Miłosz Paradowski i Wioleta Wasilewska (Publiczne Gimnazjum w Kikole)

III miejsce – Julia Sanocka i Natalia Nierychlewska (Publiczne Gimnazjum w Kikole)

Pełne wyniki klasy F7A Open

F7A Drużynowa
:

I miejsce – Aeroklub Włocławski

II miejsce – G.O.K. Bądkowo

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kikole

Pełne wyniki klasy F7A Drużynowej

Zawody przebiegły w miłej i w pełni sportowej atmosferze. Uczestnicy zawodów otrzymali poczęstunek w postaci gorących napojów i dań.

Zdjęcia z zawodów opublikował Włocławski Portal Informacyjny Q4.pl i można je obejrzeć tutaj:

Część 1

Część 2

Część 3

Zawody te stanowiły eliminacje do Mistrzostw Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017, które odbędą się już 26.03.2017, a ich organizatorem również będzie Aeroklub Włocławski. Zapraszamy!