Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 – zakończone!

W dniu 26.03.2016 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 pn. „30 Mały Puchar Gordona Bennetta” w klasie F7A. W zawodach udział wzięło 30 zawodników z Polski w klasach F7A/M i F7A/M Open (zespołowo), a także w kategorii drużynowej. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

F7A/M (indywidualna)

1. Zuzanna Rosińska – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

2. Mateusz Świercz – Aeroklub Włocławski

3. Barbara Piotrowicz – Aeroklub Łódzki

F7A/M Open (zespołowa)

1. Wiktor Wawrzonkoski i Wiktor Adamski – Aeroklub Włocławski

2. Igor Dobrowolski i Wiktor Węglewski – Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

3. Filip Menard i Jan Menard – Aeroklub Nadwiślański

Klasyfikacja Drużynowa

1. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

2. Aeroklub Włocławski

3. Aeroklub Łódzki

fot. Kacper Kolibowski

Mistrzowie i Wicemistrzowie wszystkich kategorii zostali uhonorowani medalami, pucharami i dyplomami. Wręczono również puchary przechodnie. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze i nawet pogoda, pomimo tego, że dzień wcześniej nie napawała optymizmem w dniu zawodów poprawiła się i była wręcz idealna do przeprowadzenia zawodów, dzięki czemu z powodzeniem udało się rozegrać wszystkie konkurencje Mistrzostw Polski. Wszystkim uczestnikom zapewniono gorące napoje oraz obiad.

Galerię zdjęć z zawodów, mogą Państwo obejrzeć – TUTAJ

Jednocześnie informujemy, że w dniach 24 – 26 marca w naszym aeroklubie odbyło się również szkolenie instruktorów modelarstwa lotniczego i kosmicznego z udziałem kandydatów na instruktorów w liczbie 35 osób z całej Polski. Organizatorem szkolenia był Aeroklub Włocławski i Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego.

Kandydaci na instruktorów uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym, jak również – w dniu 26 marca, odbyli odpowiednie szkolenie praktyczne. Po zaliczeniu stosownych egzaminów, otrzymali uprawnienia instruktorów modelarstwa lotniczego i kosmicznego klasy III.