Kolejny sukces szybownika Aeroklubu Włocławskiego!

fot. Krzysztof Niewiadomski

W zakończonych w sobotę (03.06.2017) we Wrocławiu zawodach kwalifikacyjnych VIII Serii Szybowcowego Grand Prix 2017, mieszkający w Kutnie reprezentant Aeroklubu Włocławskiego Łukasz Wójcik zajął 2 miejsce. 1 miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Kawie, najlepszemu obecnie zawodnikowi świata, a trzecie – Litwinowi Gintasowi Zube. Pierwsze dwa miejsca są premiowane awansem do Finału, czyli Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych, które odbędą się w styczniu 2018 roku w Chile. Piloci – w tym Łukasz, latać będą w Andach, między szczytami, które pną się do wysokości nawet 5000 m.

Wyścigi szybowcowe to podniebna „Formula 1”. Piloci muszą odejść na wyznaczoną trasę w tym samym czasie i oblecieć ją jak najszybciej. Kolejność na mecie decyduje o wyniku. Zawody we Wrocławiu były bardzo dobrze zorganizowane. Codziennie można było śledzić na żywo zmagania pilotów z Polski, Niemiec i Litwy, którzy rywalizowali ze sobą w 5 wyścigach.

fot. Krzysztof Niewiadomski

„Cieszy mnie, że awansowałem do tak prestiżowych zawodów i będę się ścigał z najlepszymi pilotami świata. Jednak awans to zaledwie pierwszy i najmniejszy krok bowiem będą to bardzo kosztowne zawody. W tej chwili jednak najważniejszym celem są dla mnie Mistrzostwa Europy w Klasie Otwartej, podczas których bronił będę zdobytego w 2015 roku tytułu Mistrza Europy.” – powiedział Łukasz Wójcik.