MP Modeli na Uwięzi 2017 – zakończone!

W dniach od 23 do 25 czerwca 2017 na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka, rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2017. W zawodach wzięło udział 41 najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi z całej Polski.

Po dwóch dniach zmagań o tytuł Mistrza Polski w uwięziowym modelarstwie lotniczym, poznaliśmy zwycięzców. W konkurencji F2A (modele prędkościowe), zwyciężył Artur MIŚ z Klubu Modelarskiego im. E. Kujana w Wierzawicach. Tuż za nim na podium stanął Paweł PRAUS z Aeroklubu Śląskiego, a na miejscu trzecim znalazł się Robert Holeczek, reprezentant Aeroklubu Śląskiego.

Zwycięzcy w kategorii F2A
fot. Kacper Kolibowski

Zwycięzcą w kategorii F2A Rodeo (modele prędkościowe) został Szymon Beczała z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zajął Robert Holeczek  – również reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na trzecim miejscu podium stanął natomiast Tomasz Sobala z Klubu Modelarskiego im. E. Kujana w Wierzawicach.

Zwycięzcy w kategorii F2A Rodeo
fot. Kacper Kolibowski

Najlepszym wśród zawodników startujących w konkurencji F2B (modele akrobacyjne), okazał się być Krystian BORZĘCKI, reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław MIĘSIAK z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie. Natomiast na trzecim miejscu podium „wylądował” Sylwester KUBIK z Aeroklubu WŁOCŁAWSKIEGO.

Zwycięzcy w kategorii F2B
fot. Kacper Kolibowski

W ostatniej z rozgrywanych konkurencji – F2C (wyścig zespołowy), pierwsze miejsce zajął zespół w składzie – Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski, modelarze Aeroklubu Włocławskiego, drugie miejsce zajęli – Jacek Gołębiowski i Michał Majewski, także z  Aeroklubu Włocławskiego, a miejsce trzecie zajęli Wacław Golisz i Wojciech Lesiuk, duet również reprezentujący Aeroklub Włocławski.

Zwycięzcy w konkurencji F2C
fot. Kacper Kolibowski

Należy również wspomnieć, że w trakcie zawodów, rozegrano także Ogólnopolskie Zawody Modeli Latających na Uwięzi Juniorów w konkurencji F2B i F2C. Uczestnikom wręczono nagrody w postaci pucharów dla najlepszego zawodnika kategorii Junior w konkurencji F2B i F2C. I tak kolejno – w konkurencji F2B, I miejsce zajął Marek RAKOWSKI z Aeroklubu Łódzkiego, II miejsce – Mateusz RAKOWSKI, również z Aeroklubu Łódzkiego, natomiast III miejsce zdobył Kamil KUPRAS z Klubu Modelarskiego im. E. Kujana w Wierzawicach. W  konkurencji F2C, I miejsce zajął duet Dominik SIUDA i Jakub MUCHA z Aeroklubu Śląskiego, natomiast II miejsce – Robert GRYCMAN i Tomasz SOKOŁOWSKI z Pałacu Młodzieżowego Katowice, również reprezentujący Aeroklub Śląski.

Zwycięzcy Ogólnopolskich Zawodów Modeli Latających na Uwięzi Juniorów w konkurencji F2B
fot. Kacper Kolibowski

Zwycięzcy Ogólnopolskich Zawodów Modeli Latających na Uwięzi Juniorów w konkurencji F2C
fot. Kacper Kolibowski

O godzinie 15.30 na terenie lotniska Kruszyn, przed budynkiem portowym Aeroklubu Włocławskiego, odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, podczas którego nowych, tegorocznych Mistrzów i Wicemistrzów Polski uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami Aeroklubu Polskiego.

Były to już kolejne tej rangi zawody modeli na uwięzi, zorganizowane przez Aeroklub Włocławski. Ostatnie odbyły się w roku 2016. Tegoroczne zawody przebiegły we w pełni sportowej, pełnej rywalizacji, ale i jednocześnie koleżeńskiej atmosferze.