Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców 2017 dobiegły końca!

W dniach 21 – 30 lipca na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, odbyły się Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 – Włocławek, Polska.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia, która odbyła się w dniu 22 lipca na lotnisku Kruszyn, 124 zawodników z 17 krajów – Anglii, Austrii, Belgii, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Tajwanu, USA oraz Włoch przez osiem kolejnych dni rywalizowało ze sobą na podwłocławskim niebie o tytuł najlepszego na świecie pilota modeli śmigłowców. Modelarze współzawodniczyli w dwóch klasach – F3C, w której zadaniem pilotów było wykonanie określonej „wiązanki” manewrów oraz w kategorii F3N, czyli tak zwanym freestyle’u, w której piloci wykonywali dowolne serie manewrów, zgodnie z indywidualnie dobranym podkładem muzycznym. W obu konkurencjach sędziowie oceniali poprawność i precyzję wykonywanych manewrów, a w konkurencji F3N – dodatkowo ich synchronizację z melodią muzyki.

29 lipca o godzinie 16.00 na terenie lotniska Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego koło Włocławka, odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2017 – Włocławek, Polska z udziałem zaproszonych gości, oficjeli oraz organizatorów i uczestników, podczas którego zwycięzcom wręczono medale i dyplomy Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI oraz puchary ufundowane przez członków Komitetu Honorowego zawodów.

Były to mistrzostwa szczególnie udane dla reprezentantów Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Piloci tych krajów najwięcej razy wchodzili na podium w trakcie ceremonii zakończenia zawodów. W poszczególnych konkurencjach, w kategorii Seniorów, najlepsi okazali się:

Konkurencja F3C

1. Ennio GRABER – Szwajcaria
2. Hiroki ITO – Japonia
3. Pierre GUTIERREZ – Francja
PEŁNE WYNIKI KONKURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Konkurencja F3N

1. Ko HUAN CHEN – Tajpej
2. Eric WEBER – Niemcy
3. James Robertson – USA
PEŁNE WYNIKI KONKURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Zawodnikom, którzy w tych kategoriach zajęli pierwsze miejsca, wręczono również puchary przechodnie.

Najlepszymi zawodnikami w obu konkurencjach, w kategorii Junior, okazali się:

Konkurencja F3C Junior

1. Axel MONDET – Francja
2. Thomas RETTENBACHER – Austria
3. Tianshi AN – Chiny
PEŁNE WYNIKI KONKURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Konkurencja F3N Junior

1. Aaron COLE – Wielka Brytania
2. Samuel Aunbirk JENSEN – Dania
3. Marcel DORING – Niemcy
PEŁNE WYNIKI KONKURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Natomiast w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Świata Modeli Śmigłowców 2017 w poszczególnych kategoriach zwyciężyły reprezentacje następujących krajów:

Konkurencja F3C

1. Francja
2. Szwajcaria
3. Japonia
PEŁNE WYNIKI KONURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Konkurencja F3N

1. Niemcy
2. Wielka Brytania
3. Dania
PEŁNE WYNIKI KONKURENCJI

fot. Kacper Kolibowski

Specjalny puchar, wręczono również najmłodszemu zawodnikowi w kategorii Junior, którym okazał się być Dongche LEE, reprezentant Korei Południowej.

Zawody przebiegły wzorowo pod względem organizacyjnym i w całkowicie sportowej atmosferze. Zdjęcia z zawodów, jak i pełne wyniki znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.rcheli-wchs2017.pl, na oficjalnym fanpage’u zawodów na Facebooku, jak i na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Przypominamy, że w zaledwie trzy tygodnie po zakończeniu tych Mistrzostw Świata– w dniach 20-25 sierpnia, Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego będzie organizatorem kolejnej, wielkiej, międzynarodowej imprezy modelarskiej, jaką będą Mistrzostwa Europy FAI Modeli Kosmicznych 2017. Natomiast we wrześniu – w dniach 20-24 września, organizatorem siedemnastej już edycji Włocławskich Zawodów Balonowych.

Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetu
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Generalny Sponsor Aeroklubu Włocławskiego