Mamy brązowy medal Mistrzostw Europy 2017 w Modelarstwie Uwięziowym!

Fantastyczny start modelarzy z Aeroklubu Włocławskiego na Mistrzostwach Europy Modeli Latających na Uwięzi w węgierskim Bekescsaba – zdobyliśmy brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w kategorii F2C!!!

Skład medalowej drużyny, Seniorzy: Krzysztof Piotrowski/Michał Dzikowski. Mariusz Brożek/Piotr Żyłka, Wacław Golisz/Wojciech Lesiuk oraz Juniorzy z Aeroklubu Śląskiego: Dominik Siuda/Jakub Mucha.

Senior polskiego modelarstwa uwięziowego pan Ryszard Włodarczyk, (który uczestniczył w tych mistrzostwach jako sędzia techniczny), przypomniał, że nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby Polska zdobyła drużynowy medal w kategorii F2C Team Racing. Jest to ogromny sukces i ukoronowanie ponad 10 letniej pracy nad odtworzeniem tej kategorii w Polsce. Trzeba pamiętać, że wszyscy seniorzy F2C uczestniczący w tegorocznych ME są wychowankami Jana Jóźwiaka (nieżyjącego już instruktora z Warszawskiego Pałacu Młodzieży).

Jak widać, uwięź na Lotnisku Kruszyn ma się coraz lepiej, m.in. dzięki nowo powstałemu torowi, na którym nasi modelarze mogą doskonalić swoje umiejętności.