Rozpoczęły się XVII Włocławskie Zawody Balonowe 2017

Już dziś na podwłocławskim lotnisku Kruszyn rozpocznie się już siedemnasta edycja zawodów, które na dobre wpisały się w kalendarz imprez Włocławka i regionu. Odbywające się zwyczajowo w drugiej połowie lata zawody od prawie dwudziestu lat przyciągają olbrzymią uwagę zarówno mieszkańców Włocławka i regionu, jak i widzów z innych rejonów Polski, których liczba z roku na rok ciągle wzrasta.

Do udziału w XVII Włocławskich Zawodach Balonowych 2017 – bo o nich mowa, organizowanych przez Aeroklub Włocławski, zgłosiło się 14 załóg balonowych – w tym dwanaście z całej Polski i dwie załogi z Litwy.

Aeroklub Włocławski i Włocławek reprezentowało będzie trzech pilotów – Bartosz Nowakowski, pilot balonu Anwil S.A. Grupa Orlen, Arkadiusz Iwański, pilot balonu Gaspol Energy oraz Dariusz Iwański, pilot balonu Gaspol. Zawody te będą szczególne, ponieważ w ramach tegorocznych Włocławskich Zawodów Balonowych planowane jest rozegranie Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów 2017.

Zawody rozpoczęły się dziś – w czwartek, 21.09.2017 odprawą generalną załóg, która rozpoczęła się o godzinie 15.45. Po dość długim oczekiwaniu na poprawię pogody, ekipy balonowe wyruszyły z lotniska Kruszyn w wyznaczone miejsca, aby wystartować do pierwszych konkurencji zawodów. Na początek zaplanowano krótki lot w rejonie lotniska.

Całe zawody będą rozgrywane według następującego programu:

21.09.2017 (Czwartek):

15.45 – Odprawa Generalna

16.00 – Odprawa przedlotowa i lot wieczorny

22.09.2017 (Piątek):

06.15 – Odprawa przedlotowa – lot poranny

16.00 – Odprawa przedlotowa – lot wieczorny

21.00 – Wieczorna Gala Balonowa (Włocławek)

23.09.2017 (Sobota):

06.15 – Odprawa przedlotowa – lot poranny

16.00 – Odprawa przedlotowa – lot wieczorny

21.30 – Zakończenie zawodów (Lotnisko Kruszyn)

Informujemy, że powyższy program może jeszcze ulec nieznacznym zmianom.

Wieczorna gala balonowa odbędzie się w piątek, 22 września o godzinie 21.00 na boisku miejskim u zbiegu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej we Włocławku.

Wszelkie informacje o zawodach oraz wyniki i zdjęcia, będą mogli Państwo znaleźć na oficjalnej stronie Włocławskich Zawodów Balonowych – www.balonywloclawek.pl oraz na oficjalnej stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Jednocześnie przypominamy, że wszelkie informacje odnośnie miejsc startów, kierunku lotów i przewidywanego rejonu lądowań balonów, ustalane są na odprawach przedlotowych i będziemy informowali Państwa o tym na bieżąco na wyżej wymienionych stronach internetowych.