55. Latawcowe Mistrzostwa Polski 2017 – dobiegły końca!

W minioną sobotę, 21 października 2017 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyły się 55. Latawcowe Mistrzostwa Polski w klasie FLP i FLS pn. „Świeto Latawca 2017”, które odbyły się przy wsparciu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.

W zawodach udział wzięło 52 uczestników z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch klasach FLP (latawce płaskie) i FLS (latawce skrzynkowe) oraz w kategorii Otwartej i Drużynowej. Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych klasach i kategoriach:

Klasa FLP (latawce płaskie):

I miejsce – Krzysztof Lipiec z Aeroklubu Radomskiego
II miejsce – Aleksandra Kaźmierczak z Aeroklubu Radomskiego
III miejsce – Filip Brodowski z Aeromodelklubu Art.Bem

Zwycięzcy w FLS (latawce skrzynkowe):

I miejsce – Maja Lipiec z Aeroklubu Radomskiego
II miejsce – Igor Kurpas z Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych
III miejsce – Wiktoria Hałasa ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny FENIKS

Zwycięzcy w klasie Otwartej:

I miejsce – Janina Brodowska Widlarz – zawodniczka niezrzeszona
II miejsce – Tadeusz Widlarz – zawodnik niezrzeszony
III miejsce – Kamil Olendrzyński z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej

Klasyfikacja Drużynowa:

I miejsce – Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
II miejsce – Aeroklub Radomski
III miejsce – Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny FENIKS

Choć warunki pogodowe na początku dnia były mało sprzyjające, to jednak w godzinach przedpołudniowych – po dokonaniu przez komisję sędziowską oceny technicznej i plastycznej wykonania latawców, przeprowadzone zostały loty zawodnicze w konkurencjach FLP i FLS. Mimo nie do końca sprzyjających warunków pogodowych udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje zawodnicze.

Ceremonia zakończenia odbyła się przed budynkiem głównym Aeroklubu Włocławskiego na lotnisku Kruszyn o godzinie 14.00. Zwycięzcy Latawcowych Mistrzostw Polski zostali uhonorowani medalami i dyplomami Aeroklubu Polskiego oraz pucharami od Aeroklubu Włocławskiego. Najmłodszego zawodnika – Antoniego Adamskiego, uhonorowano również nagrodą specjalną organizatora zawodów.

Zawody przebiegły w miłej i w pełni sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy skorzystali z gorących posiłków oraz ciepłych napojów.