Mistrzostwa Świata 2018 objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP!

Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego informuje, że w roku 2018  będzie organizatorem i gospodarzem dwóch imprez najwyższej rangi w lotnictwie i modelarstwie kosmicznym.

Będą to Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które odbędą się w dniach 29.07-04.08.2018 oraz 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018, które odbędą się w dniach 11-16.09.2018. Organizacja tych zawodów została powierzona naszemu stowarzyszeniu przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI. Będą to jedne z największych imprez modelarskich i lotniczych tego roku.

Jednocześnie miło nam poinformować, że oba wydarzenia zostały objęte Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę jako imprez najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń tych mistrzostw. Spodziewamy się udziału kilkuset uczestników z całego świata. Tradycyjnie spodziewamy się udziału licznych widzów z Polski oraz kibiców i obserwatorów z całego świata.

Już dziś zapraszamy Państwa na lotnisko Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie na wyżej wymienione zawody. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Aeroklubu Włocławskiego, jak również oficjalnych stron zawodów – www.juniorworlds2018.com (Balonowe MŚ 2018) i www.spacemodels.pl (MŚ Modeli Kosmicznych 2018).

Generalny Sponsor Aeroklubu Włocławskiego