Działalność lotnicza i szkoleniowa Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018

fot. Kacper Kolibowski

Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczęło się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane są szkolenia, a także treningi szybowcowe, samolotowe oraz balonowe, a także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

Jesteśmy w trakcje realizacji szkoleń spadochronowych, które z dobrym skutkiem prowadzą na lotnisku Kruszyn nasi Przyjaciele ze szkoły spadochronowej SkyDive.pl. Więcej informacji o działalności Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018, znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej – www.aeroklub.wloclawek.pl.

Na naszym lotnisku trwają jednocześnie intensywne przygotowania do następujących imprez lotniczych:

1. Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018 – Włocławek, Polska z udziałem 24 reprezentacji narodowych z następujących krajów – Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Wielkiej Brytanii, Włoch. W zawodach udział weźmie prawie 300 zawodników i łącznie niemal 500 uczestników. Mistrzostwa te objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy Mistrzostwa oraz otrzymały wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski  Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Włocławek. Zawody odbędą się w dniach 27.07 do 04.08.2018 roku. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się w dniu 29 lipca o godz. 16.00 na lotnisku w Kruszynie i połączone będzie z pokazami lotniczymi wojskowych śmigłowców i pokazami akrobacji samolotowej. Więcej szczegółów znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów: www.spacemodels.pl.

2. Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018, które również objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.  Zawody te odbędą się w dniach 11 – 16.09.2018 r. Do udziału zgłosiło się 50 ekip balonowych z 16 krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie około 250 uczestników. Loty będą odbywały się z terenów regionu Włocławskiego w godzinach porannych i popołudniowych. Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony zawodów, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów – www.juniorworlds2018.com.

Już dziś zapraszamy serdecznie na lotnisko Kruszyn!

DZIAŁALNOŚĆ LOTNICZĄ I SZKOLENIOWĄ AEROKLUBU WŁOCŁAWSKIEGO
W SEZONIE LOTNICZYM 2018 WSPIERA