Ogromny sukces włocławskiego szybownika!

W dniu 21.07.2018 na lotnisku Michałków w Ostrowie Wielkopolskim, zakończyły się trwające dwa tygodnie, 35. FAI Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Zawody rozegrano w trzech klasach przelotowych – Standard, Club oraz 15 metrowej.

Były to zawody bardzo udane dla polskich pilotów. Reprezentanci naszego kraju zajęli miejsca na podium w każdej z wymienionych klas.

W klasie Standard, brązowy medal zdobył Mateusz Siodłoczek. Bardzo wysokie, 5-te miejsce w tej samej klasie, zajął również Łukasz Błaszczyk.

W klasie Club, srebrny medal wywalczył Tomasz Rubaj. Tuż za podium, na miejscu 4-tym, uplasował się Jakub Barszcz.

W klasie 15-metrowej, po raz kolejny zwyciężył niepokonany Sebastian Kawa. Wygrywając w zawodach w Ostrowie Wielkopolskim, obronił tytuł Mistrza Świata. Było to już 14 zwycięstwo w zawodach rangi Mistrzostw Świata w jego karierze.

Jednak dla Aeroklubu Włocławskiego, najważniejszym jest ogromny sukces jednego z naszych pilotów – Łukasza Grabowskiego, który w klasie 15-metrowej uplasował się na podium, tuż za Sebastianem Kawą, zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata. Warto nadmienić, że nie jest to pierwszy, tak wielki sukces Łukasza. W ubiegłym roku w Mistrzostwach Świata w australijskiej Benalli, wywalczył on brązowy medal.

Łącznie, w tegorocznych Szybowcowych Mistrzostwach Świata, nasi piloci zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Dzięki powyższym sukcesom polskich szybowników, nasza reprezentacja zdobyła również złoty medal w klasyfikacji drużynowej jako jedyny kraj z notą ponad 900 punktów.

Pełne wyniki zawodów, znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.soaringspot.com/en_gb/wgc2018pl/results.

Warto również zajrzeć na oficjalny fan page Mistrzostw Świata na Facebooku, gdzie znaleźć można między innymi zdjęcia z zawodów – www.facebook.com/wgc2018pl/.