Mistrzostwa Świata FAI S Modeli Kosmicznych 2018 dobiegły końca!

Źródło – www.spacemodels.pl

W dniach od 29.07.2018 do 04.08.2018 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyła się jedna z największych imprez modelarstwa lotniczego tego roku – Mistrzostwa Świata FAI S Modeli Kosmicznych 2018, które odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W zawodach udział wzięło blisko 450 zawodników i uczestników z 23 krajów świata – Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Zacięta rywalizacja o tytuł Mistrzów Świata, pomiędzy grupą najlepszych modelarzy kosmicznych z całego globu, trwała na podwłocławskim niebie sześć dni, podczas których pogoda aż nadto dopisała. Oficjalna Ceremonia Zakończenia Mistrzostw Świata odbyła się w sobotę, 04.08.2018 o godzinie 16.00 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. W trakcie ceremonii, zwycięzców nagrodzono medalami i dyplomami Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI oraz okolicznościowymi pucharami.

Nieocenionej pomocy w organizacji Mistrzostw Świata udzielili wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wsparcia w organizacji zawodów udzieliła również Państwowa Straż Pożarna, która oprócz pełnienia dozoru przeciwpożarowego, pomagała również w walce z upałem.

Więcej informacji na temat zawodów – w tym pełne wyniki oraz galerię zdjęć z imprezy, znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej zawodów – www.spacemodels.pl. Zdjęcia z zawodów znajdą Państwo również na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego w zakładce – Galeria.

Mistrzostwa dofinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Włocławek.

Jednocześnie przypominamy, że za nieco ponad miesiąc – w dniach 11-16 września nad Włocławkiem po raz kolejny zaroi się od różnokolorowych balonów na ogrzane powietrze. Tym razem za sprawą 4. Balonowych Mistrzostw Świata FAI Juniorów 2018, w których udział weźmie 50 pilotów wraz z ekipami z następujących, 16 krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie około 250 uczestników. Więcej informacji na temat Balonowych Mistrzostw Świata znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.juniorworlds2018.com oraz na stronie Aeroklubu Włocławskiego. Już dziś zapraszamy na lotnisko Kruszyn!