Rozpoczęły się Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018!

Już po raz kolejny włocławskie niebo zapełniło się różnokolorowymi balonami. Wszystko za sprawą 4. Balonowych Mistrzostw Świata FAI Juniorów 2018, które rozpoczęły się w dniu 11 września. Oficjalna ceremonia otwarcia zawodów odbyła się na Placu Grodzkim przy Centrum Handlowym Wzorcownia we Włocławku. W tym miesjcu chcielibyśmy podziękować Szkole Językowej Oxford School, która tradycyjnie zapewniła profesjonalny serwis tłumaczeniowy w trakcie otwarcia zawodów i pełni go w trakcie mistrzostw. Od tej pory przez cztery kolejne dni, aż do soboty (15 września), rozgrywane będą loty zawodnicze, według poniższego harmonogramu:

05.30 – 06.00 – Odprawa przed lotem
06.00 – 09.00 – Lot zawodniczy
16.00 – 16.30 – Odprawa przed lotem
16.30 – 19.00 – Lot zawodniczy

Więcej szczegółów odnośnie programu zawodów, znajdą Państwo w zakładce Event Program.

W roku 2013, Aeroklub Włocławski był organizatorem Balonowych Mistrzostw Europy, jednak rozgrywane obecnie zawody są pierwszymi w historii naszego aeroklubu zawodami balonowymi rangi Mistrzostw Świata i pierwszy raz w historii Włocławka, piloci balonów z całego świata walczą na włocławskim niebie o tytuł najlepszego na świecie.

W zawodach udział bierze 49 pilotów wraz z załogami z następujących, siedemnastu krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie 209 uczestników.

Zawody objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.