Trwają Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018

fot. Kacper Kolibowski

 

Trwają 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018. W roku 2013, Aeroklub Włocławski był organizatorem Balonowych Mistrzostw Europy, jednak trwające obecnie zawody są pierwszymi w historii naszego aeroklubu zawodami balonowymi rangi Mistrzostw Świata i pierwszy raz w historii Włocławka, piloci balonów z całego świata walczą na włocławskim niebie o tytuł najlepszego na świecie.

W zawodach udział bierze 49 pilotów wraz z załogami z siedemnastu krajów świata – Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii. Łącznie 209 uczestników.

Rozpoczął się trzeci dzień zawodów i trwa poranny lot zawodniczy. Piloci wystartowali z lotniska Kruszyn i lecą mniej więcej w kierunku miejscowości Lubraniec. Na popołudnie zaplanowany jest lot wieczorny, przed którym – zgodnie z programem zawodów o godzinie 16.00 odbędzie się odprawa przedlotowa. Sam lot – jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, powinien rozpocząć się o godzinie 16.30.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej zawodów – www.juniorworlds2018.com oraz oficjalnego fan page’u zawodów na Facebooku – https://www.facebook.com/jwhabc2018/, gdzie znajdą Państwo zarówno program, jak i więcej informacji na temat zawodów.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie szczegóły dotyczące miejsca startów, kierunku lotów, jak i umiejscowienia celów, określane są dopiero na odprawach przedlotowych, bezpośrednio przez każdym lotem zawodniczym.

Impreza objęta została Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę 1918-2018.