Zawody Pucharu Polski i Modelarskie Mistrzostwa Polski F2 i F3J, 31.05 – 02.06

W minioną niedzielę w Aeroklubie Włocławskim zakończyły się Mistrzostwa Polski modeli latających na uwięzi F2 oraz Mistrzostwa Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych do lotów termicznych w konkurencji F3J. Dodatkowo w piątek, 31 maja zostały rozegrane zawody zaliczane do Pucharu Polski akrobacyjnych modeli latających na uwięzi w konkurencj F2B – Memoriał Piotra Zawady.

Cieszy nas fakt, że członkowie naszego Aeroklubu odnotowali bardzo dobre wyniki i zajęli wysokie pozycje.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:

Modele latające na uwięzi:

  • F2A – modele prędkościowe:

    1. miejsce – Robert Holeczek (Aeroklub Włocławski)
    2. miejsce – Kacper Wlania (KM im. E.Kujana w Wierzawicach)
    3. miejsce – Tomasz Sobala (KM im. E.Kujana w Wierzawicach)

  • F2A Rodeo – modele prędkościowe:

    1. miejsce – Artur Tomczyk (Aeroklub Śląski)
    2. miejsce – Szymon Beczała (Aeroklub Śląski)
    3. miejsce – Grzegorz Popowicz (KM im. E.Kujana w Wierzawicach)

  • F2B – modele akrobacyjne:

    1. miejsce – Krystian Borzęcki (Aeroklub Śląski)
    2. miejsce – Jarosław Mięsiak (Aeroklub Orląt w Dęblinie)
    3. miejsce – Sylwester Kubik (Aeroklub Włocławski)

  • F2C – modele wyścigowe:

    1. miejsce – Wacław Golisz, Wojciech Lesiuk (Aeroklub Włocławski)
    2. miejsce – Krzysztof Piotrowski, Michał Dzikowski (Aeroklub Włocławski)
    3. miejsce – Jacek Gołębiowski, Michał Majewski (Aeroklub Włocławski)

  • F2A/M – modele prędkościowe (młodzicy):

    1. miejsce – Tomasz Sokołowski (Aeroklub Śląski)
    2. miejsce – Jakub Głuszek (Aeroklub Śląski)
    3. miejsce – Kacper Walania (KM im. E.Kujana w Wierzawicach)

  • F2B/M – modele akrobacyjne (młodzicy):

    1. miejsce – Mateusz Rakowski (Aeroklub Łódzki)
    2. miejsce – Jakub Borzęcki (Aeroklub Śląski)
    3. miejsce – Kamil Kmieć (UKS „Jedynka” Hrubieszów)

Puchar Polski F2B – Memoriał Piotra Zawady:

  1. miejsce – Krystian Borzęcki (Aeroklub Śląski)
  2. miejsce – Sylwester Kubik (Aeroklub Włocławski)
  3. miejsce – Wojciech Mięsiak (Aeroklub Orląt w Dęblinie)

Modele szybowców F3J:

  1. miejsce – Aleksander Laskowski (Aeroklub Nadwiślański)
  2. miejsce – Wojciech Drzymała (Aeroklub Stalowowolski)
  3. miejsce – Mieczysław Słowik (Aeroklub Poznański)