Piloci balonowi z Włocławka na Mistrzostwach Europy 2019

W dniach 22 – 27 października w mieście Manacor położonym na hiszpańskiej Majorce odbyły się XXI Balonowe Mistrzostwa Europy. W zawodach wzięło udział 85 najlepszych pilotów z całej Europy. Prawo do startu na nich uzyskało dwóch włocławskich pilotów – Arkadiusz Iwański i Bartosz Nowakowski. Podczas Mistrzostw zawodnicy musieli zmagać się z kapryśną pogodą oraz z trudnym terenem – mała odległość od brzegu morskiego i góry. Ostatecznie udało się rozegrać 15 konkurencji w pięciu lotach. Mistrzem Europy po raz trzeci z rzędu został Szwajcar Stefan Zeberli, drugie miejsce zajął Laurynas Komza z Litwy, a trzecie Nicolas Schwartz z Francji. Reprezentanci Aeroklubu Włocławskiego ukończyli zawody na 27. (Bartosz Nowakowski) i 30. (Arkadiusz Iwański) pozycji.