Kolejna edycja Drzwi Otwartych Aeroklubu Włocławskiego – 09.11.2019

Już w najbliższą sobotę na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100-lecie Lotnictwa Polskiego i 60-lecie lotnictwa na Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

W ramach imprezy przeprowadzone zostaną otwarte Mistrzostwa Latawcowe – zawody odbędą się w formie zabawy, w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych (bez ograniczeń wiekowych) ze swoimi latawcami na lotnisko w Kruszynie, zapisy odbędą się w dniu zawodów między godziną 9, a 10. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody w postaci lotów zapoznawczych szybowcem lub samolotem.

W przypadku niesprzyjającej pogody, Mistrzostwa Latawcowe zostaną rozegrane w formie konkursu na najlepiej wykonany latawiec.

W ramach Drzwi Otwartych będzie okazja do odbycia lotów zapoznawczych, zapoznania się z ofertą szkoleniową Aeroklubu Włocławskiego, obejrzenia naszych statków powietrznych, a także do zapoznania się z pracą modelarni na lotnisku w Kruszynie.

Impreza odbędzie się w godzinach 10 – 14.

Następna edycja Drzwi Otwartych zaplanowana jest na sobotę 16 listopada, w ramach niej przeprowadzone zostaną zawody szybowcowe na celność lądowania, a po zawodach zapraszamy wszystkich członków Aeroklubu Włocławskiego na „hangar party”, podczas którego będzie okazja do integracji, a także do podsumowania mijającego sezonu 2019.