Drzwi Otwarte, dzień drugi – 09.11.2019

W minioną sobotę, po raz kolejny wszyscy miłośnicy lotnictwa oraz osoby zainteresowane szkoleniami lotniczymi, mogli zapoznać się z profilem działalności Aeroklubu Włocławskiego. Wszystko za sprawą, organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Drzwi Otwartych Aeroklubu Włocławskiego.

Była to świetna okazja na odbycie lotu zapoznawczego szybowcem lub samolotem, a także do dobrej zabawy, ponieważ w ramach imprezy rozegraliśmy Otwarte Mistrzostwa Latawcowe dla dzieci i młodzieży. Krótko po godzinie 10 niebo nad lotniskiem Kruszyn wypełniło się przepięknymi kolorowymi latawcami. Komisja sędziowska zawodów uznała jednogłośnie, że każdy z uczestników musi zostać doceniony, dlatego nie wyłoniliśmy zwycięzców i każdy z uczestników został potraktowany jako wygrany i nagrodzony.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zostali oprowadzeni po lotnisku, gdzie mogli zobaczyć i poznać nasze statki powietrzne, a także zobaczyć jak wygląda nasza lotniskowa modelarnia.

Już dziś serdecznie zapraszamy na najbliższą sobotę, tj.  16 listopada, na ostatnią odsłonę Drzwi Otwartych Aeroklubu Włocławskiego, podczas których znów będzie możliwość do odbycia lotu zapoznawczego, a także rozegrane zostaną, kończące sezon szybowcowy, Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania!

Zapraszamy!

fot. Krzysztof Ryniecki