ignaczewski

Kol.Bogdan Ignaczewski urodził się 14 maja 1946 roku w Kotliskach k/ Kutna. Jest Członkiem Aeroklubu Włocławskiego od 1961 roku – najpierw w sekcji szybowcowej, uzyskał licencję pilota szybowcowego w 1964 roku, a w roku 1969 licencję pilota samolotowego. Był znakomitym reprezentantem naszego Aeroklubu na Szybowcowych Mistrzostwach Pomorza i Kujaw, gdzie w 1969 roku uzyskał tytuł Wicemistrza i Mistrzostwo Drużynowe Pomorza i Kujaw. W tym samym roku zdobył również złotą odznakę szybowcową z diamentem. Od 1994 roku był Członkiem Zarządu Aeroklubu Włocławskiego, pełniąc funkcję Skarbnika. Członek Komitetów Organizacyjnych Mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz międzynarodowych zawodów organizowanych przez Aeroklub w różnych dyscyplinach sportów lotniczych. Uczestnik przedsięwzięć inwestycyjnych unowocześniających infrastrukturę lotniska Aeroklubu. Organizator pozyskiwania sponsorów na statutową i inwestycyjną działalność Aeroklubu Włocławskiego. Założyciel, działacz i członek pierwszego Zarządu Oddziału Włocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich we Włocławku. Pełni funkcję Dyrektora Rejonu Energetycznego we Włocławku. Bezpośrednio uczestniczył we wszelkich przedsięwzięciach, które poprawiły infrastrukturę lotniska Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, w tym m.in. naprawa i modernizacja oświetlenia zewnętrznego w rejonie zabudowy lotniska. Przyczynił się do budowy nowej stacji trafo na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego.