Dr Władysław Kubiak jest wieloletnim Członkiem Aeroklubu Włocławskiego, a w latach 1994 – 2015 pełnił nieprzerwanie funkcję Prezesa Zarządu Aeroklubu Włocławskiego. Jest inicjatorem Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej 1996, Międzynarodowych Mistrzostw Polski Balonów na Ogrzane Powietrze 1997, Spadochronowych Mistrzostw Polski 1999, Modelarskich Mistrzostw Polski 2000 i Włocławskich Zawodów Balonowych w latach 2000 – 2015, a także wielu innych zawodów lotniczych, jak na przykład Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w kategorii F3C i F3N 2011, 18 FAI Mistrzostwa Europy Balonów na Ogrzane Powietrze 2013, Mistrzostwa Świata FAI Modeli na Uwięzi w kategoriach F2A, F2B i F2C 2014 oraz Mikrolotowe Mistrzostwa Europy FAI 2015. Aktywną pracą przyczynia się do rozwoju Aeroklubu Włocławskiego. Jest znakomitym propagatorem problematyki lotnictwa sportowego i idei aeroklubowej. Związany z administracją samorządową znakomicie świadczy pomoc całemu stowarzyszeniu w wykonywaniu statutowej działalności. Inicjator współpracy i integracji między aeroklubami województwa Kujawsko-Pomorskiego.