wiesioszubski

Kol. Wiesław Szubski jest członkiem Aeroklubu Włocławskiego od 1959 r. Działalność w AW. rozpoczął w sekcji modelarskiej. Od 1974 r. jest nieprzerwanie instruktorem modelarstwa lotniczego i kosmicznego. W tym czasie wyszkolił wielu adeptów modelarstwa lotniczego i kosmicznego, którzy z dużymi sukcesami sportowymi zaistnieli na arenie krajowej i międzynarodowej. Przez swoją pracę jako wychowawcy dzieci i młodzieży szkolnej przyczynił się do znakomitej promocji lotnictwa i idei aeroklubowej. Dzięki swojej pracy społecznej spowodował wzrost zainteresowania młodych ludzi szybownictwem, modelarstwem, spadochroniarstwem oraz redukcyjnym modelarstwem. Nieprzerwalnie do tej pory uprawia modelarstwo lotnicze w kategorii modeli redukcyjnych . Był wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Świata. Jako zawodnik zdobywał w tych mistrzostwach liczne trofea. Jest nadal aktywnym członkiem sekcji modelarskiej. Działa także jako współorganizator wielu imprez modelarskich organizowanych przez Aeroklub Włocławski typu Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Świata. Taktowny, kulturalny wzorowy wychowawca dzieci i młodzieży szkolnej przy tym bezinteresowny w pracy na rzecz Aeroklubu Włocławskiego.