SM

Sekcja modelarska jest najstarszą sekcją Aeroklubu Włocławskiego. Powstała w latach 50-tych, znacznie wcześniej niż sam aeroklub. Największy rozkwit działalności przypada na lata 60-te i 70-te. Działało wówczas dwadzieścia modelarni. Członkowie sekcji odnosili sukcesy w klasie modeli swobodnie latających. Zdobywali tytuły Mistrzów Polski, byli reprezentantami kraju na Mistrzostwa Świata i imprezy międzynarodowe. Obecnie sekcja skupia około dwudziestu modelarzy zajmujących się głównie modelami sterowanymi radiem. Nasi członkowie z powodzeniem startują w zawodach w klasie F4C (zdalnie sterowanych makiet latających). Sekcja modelarska systematycznie organizuje coroczne zawody dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich organizowanych przez nas zawodów, jakimi były Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 pn. „30 Mały Puchar Gordona Bennetta”.

Informujemy, że w każdą sobotę w godzinach od 13.00 do 16.00 na naszym lotnisku w Kruszynie odbywają się zajęcia w modelarni lotniczej.

Z zasadami uczestnictwa w zajęciach można zapoznać się TUTAJ.

Zapraszamy również na oficjalną stronę Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Włocławskiego na Facebooku.

Osoby zainteresowane modelarstwem w celu zdobycia dodatkowych informacji prosimy o kontakt biurem Aeroklubu Włocławskiego:

Napisz:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

UWAGA!

Szanowni Modelarze, Członkowie Aeroklubu Włocławskiego,

Poniżej przedstawiamy projekt Regulaminu Korzystania z Infrastruktury Modelarskiej Aeroklubu Włocławskiego:

Projekt regulaminu lotniska modelarskiego Kruszyn

Bardzo prosimy o zapoznanie się z treścią powyższego dokumentu. Uwagi dotyczące regulaminu, prosimy przesyłać e-mailem za pomocą powyższego formularza kontaktowego.