Obecnie sekcja skupia kilkunastu modelarzy zajmujących się głównie modelami sterowanymi radiem.

Nasi członkowie z powodzeniem startują w zawodach modelarskich zarówno rangi lokalnej, jak i ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Sekcja modelarska systematycznie organizuje zawody dla dzieci i młodzieży.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia wykonawczego (UE) 2019/947, Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował wskazówki dla pilotów modeli latających, które pomogą im w realizowaniu swojego hobby, zgodnie z przepisami dotyczącymi bezzałogowych statków powietrznych, w tym modeli latających, które obowiązują od od 1 stycznia 2023 r.

Wniosek o wydanie zezwolenia na wykonywanie operacji w ramach klubów i stowarzyszeń modelarstwa lotniczego należy złożyć na wzorze dostępnym tutaj: Pobierz wniosek

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów (S1A, S1B, S3A, S4A, S5B, S5C, S6A, S7, S9A) 08 – 11.06.2023 r.

Więcej informacji

Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2022

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu sekcji, prosimy skontaktuj się z jej szefem.

Odkryj z nami przyjemność latania.