Aeroklub Włocławski rozpoczyna nabór uczestników na letnie półkolonie na lotnisku w Kruszynie. Dzięki finansowaniu ze środków Fundacji „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” wszystkie trzy turnusy półkolonii będą bezpłatne.

Zachęcamy zainteresowanych o pobieranie ze strony formularzy zgłoszeniowych na półkolonie, wypełnienie, podpisanie i odesłanie adres mailowy Aeroklubu lub na adres: fundacja@fundacjacaietanus.pl.

W czasie półkolonii planowane są zajęcia w obiektach i terenie należącym do Aeroklubu Włocławskiego, podczas zajęć modelarskich, budując różne obiekty latające: mini samolociki, latawce, mini balony, modele kartonowe. Uczestnicy półkolonii będą podnosić wiedzę na temat pracy pilotów samolotów, szybowców i balonów. Poznawać zadania skoczków spadochronowych i budowę oraz zasady składania spadochronu. Poznają również historię lotniska, jego charakterystykę, zasady nawigacji i inne podniebne ciekawostki. W ramach półkolonii dzieci będą uczestniczyły w spotkaniach, poświęconych budowaniu świadomości ekologicznej, ochrony przyrody przed ogniem. Poznają zasady akcji ratunkowych śmigłowca pożarniczego, co pozwoli na poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W czasie półkolonii dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje min. poprzez aktywne i twórcze uczestnictwo w warsztatach modelarskich oraz uczestnicząc w spotkaniach z osobami związanymi z Aeroklubem Włocławskim.

Informację można uzyskać telefonicznie: partner – Fundacja Caietanus: 501531062, 693812830.